| bettymd396 a întrebat:

Bună! Am colegă care vrea să vină din Turcia pentru a studia la Universitatea Nationala de arte din București. Având în vedere că Turcia nu face parte din Uniunea Europeană îmi poate spune cineva ce proceduri trebuie să urmeze ca să poată studia aici?

Răspuns Câştigător
| newaccountbye a răspuns:

Pentru a studia la Universitatea Națională de Arte din București, colega ta din Turcia trebuie să urmeze procedurile de aplicare pentru studenții internaționali. Aceste proceduri pot varia în funcție de programul de studiu la care aplică și de cerințele specifice ale universității. În general, studenții internaționali trebuie să prezinte o cerere de admitere, o copie a diplomei de absolvire a liceului și o copie a pașaportului lor. De asemenea, este posibil să fie necesar să prezinte o serie de alte documente, cum ar fi o scrisoare de recomandare sau un portofoliu de lucru. Pentru informații mai precise și detaliate, ar trebui să contacteze direct universitatea și să discute cu reprezentanții acesteia.

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Spui ca-ti este colega, la ce iti este colega?

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Să vină să dea admitere.