| мιcυтѕαααα a întrebat:

happy Am dat proba de evaluare finala la matematica, adica examen si nu m-am descurcat bine deloc pentru ca, recunosc, nu invatasem. Eram in clasa a 4-a, iar in toamna trec in clasa a 5-a. Am luat S in jos, adica 5 minus sau 6 minus. In catalog nu se pune S in jos, ci doar S. Doar in carnetul meu de elev se pune S in jos. Eu am luat note bune la matematica in clasa a 4-a. FB si B, dar toti colegii mei imi ziceau ca am ramas corigenta la matematica si ca in clasa a 5-a, in toamna va trebui sa dau examen. Este adevarat? Dupa parerea mea nu prea cred ca in clasa a 4-a am avut doar FB si B si doar la examen am luat S in jos. Va rog, spuneti-mi! Am ramas corigenta cum zic colegii mei sau am trecut cu bine clasa a 4-a, fara sa dau niciun examen de corigenta la toamna? Ajutati-ma, va rog! Multumesc! kiss kiss Si va rog sa raspundeti cat de concret puteti si as dori sa nu glumiti cu mine. Va multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| NikoIsDirectioner a răspuns:

Stai linistita! Ai fost de abia la clasele primare, nu ai cum sa dai examen la inceputul generaleor, stiu fiindca asa era in clasa la mine cand eram ca tine! Stai mai mult decat linistita! Este chiar imposibil, daca ti-am fost de ajutor, Funda?

7 răspunsuri:
| RainOfColors a răspuns:

Intreaba-o pe invatatoare, asa vei fi sigura.

Răspuns utilizator avertizat
| anutza6117 a răspuns:

Nu.si nu se ramane corijent in a 4-a. si examenu de corijenta se da in vara

| Reyko95 a răspuns:

Nu ramai doar pentru o nota mai slaba
Ramai daca tot anul scolar nu ai invatat ai mai multi de s (EX. Ai mai multi de s decat de fb)
Dar daca doamna ta nu ti.a spus nimic ca ai ramas deci nu ai ramas

Sper ca ai inteles

| Rollwo a răspuns:

Nu ştiu care este legătura între clasa a 4-a ( în care sunt calificative ). Şi clasa a 8-a.Şi cel mai mult nu înţeleg ce legătură are treaba asta cu examenul ( evaluarea finală naţională )

| ere a răspuns:

NU ramai ca ai note bune vad.

| DanaDanutza26 a răspuns:

Nu ramai. eu sunt in clasa a IV-a la fel ca tine si acum trec clasa a V-a ..Eu am terminat toate examenele cu 10... dar se trece si cu 6 si 8 si cu 10 pup