| Cineva! a întrebat:

Am de scris un eseu cu titlul"joaca de`a lucrurile serioase', referitor la poeziile lui Arghezi("Adam si Eva","Pacatu","Pedeapsa"). Imi puteti da niste ideei? >Msbig grin

1 răspuns:
| mirunix a răspuns:

Esti clasa a 9-a, nu? Am facut si eu astea... acum 2 ani. Nu mai tin minte cu exactitate poeziile, dar ai putea sa te axezi pe faptul ca orice lucru pe care-l facem in viata poate fi considerata un joc, cu anumite reguli, in care uneori suntem castigatori, alteori suntem invinsi. De la asta... sa scrii tu mai multe! big grin