| anonim_4396 a întrebat:

Bună. Am înțeles că azi a fost aprobată ordonanța de urgență prin care probele de competență de la bacalaureat vor fi echivalate cu mediile din liceu. Credeți că este 100% real ceea ce a spus doamna ministru? Chiar dacă totuși nu s-a precizat dacă apare legea în monitorul oficial.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

OUG nr. 56/2023 a fost adoptata de Guvern si publicata in M.Of. nr. 510 de ieri, 11.06. 2023, o poti vedea si citi de pe site-ul Monitorului Oficial.

25 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Da mami, nu te mai agita, așa e (s-așa erau niște probe de rahat!)

| alindumitru083 a răspuns (pentru sierra1):

Să nu se înțeleagă greșit. Profesorii au tot dreptul să continue această grevă. Este dreptul lor. Acesti oamenii suporta o grămadă de copii si au răbdare. Sistemul de educatie avea nevoie de așa ceva, profesorii de asemenea merită cel mai bun salariu, pentru că totusi ei ne învață, ne ajută, ne dau sfaturi, fară ei este exact ce se intampla in momentul actual(HAOS). Profesorii merită mai mult de la guvern, nu doar niste promisiuni. Profesorii merită mai mult respect, ceea ce fac ei este un mare semnal de alarmă, pentru întreg sistemul de educație, care trebuie schimbat urgent.

Răspuns utilizator avertizat