| Gabriela_Gabi_1999 a întrebat:

Am intrat la facultate la fara taxa. Daca vreau sa raman acolo trebuie ca la sfarsitul anului sa ma incadrez cu media printre primii, adica in numarul de elevi admisi la fara plata, nu?

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

Da, din cate stiu, trebuie sa te mentii cu o medie care sa te asigure ca ramai la buget.
Oricand poti ajunge la taxa, daca punctajul pe care il obtii nu este unul suficient de mare, incat sa fii printre cei admisi la buget.
Nu neaparat primii, dar sa fii deasupra liniei care separa pe cei la buget de cei care platesc studiile.

3 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Depinde de facultate.
Sunt facultati la care nu se ocupa nici locurile la buget, asa ca nu conteaza absolut deloc cu ce medie termini anul.

| eckblume a răspuns:

Da.

| Gabriela_Gabi_1999 explică:

Multumesc frumos happy