| Badrock a întrebat:

Buna am luat la bac 6 la geografie, 5.60 la istorie și 5, 50 la romana
Și nu mi-a ieșit media peste 6, și am picat
Pot da bacul la ce materie doresc eu?

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Da, se poate sa alegi tu.
Poti sustine examenul in sesiunea urmatoare la toate 3 materiile, numai la doua sau numai la una.
In cererea de inscriere vei solicita sa-ti fie recunoscute nota/notele la materia/materiile la care nu vrei sa mai dai.

| LordCristobal a răspuns:

Da si ar bine sa fai la geografie.
E mult mai usor fata de celelalte doua.

Răspuns utilizator avertizat
| LordCristobal a răspuns (pentru alexxxxxxxxxxxxzzzzz):

Da,frate stiu asta.
Am un prieten care a fost in aceeasi situatie ca ea numai ca el dadea la logica si a reusit sa ia opt la logica din a treia incercare.
Am dat si eu bacul la geografie si nu m-i s-a parut foarte greu, am luat 8, 90. Daca stii capitalele, forme de relief si raurile din tara noastra poti sa iei sapte, opt lejer.
Dar na, mie mi-a fost mai usor ca mi-a placut geografia.

| StoicAnalysis a răspuns:

Recomand sa dai bac-ul la doua dintre ele. Ai sanse mai mici sa iei o nota atat de mare incat sa iti iasa media la toate.