| Taehyunv a întrebat:

Am media 5 pe semestrul I si pe semestrul acesta, o sa imi iasa media 4.50 dar se va rotunji exact la 5 sau nu? O sa trec la matematica sau o sa raman corigent? crying

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Media semestriala se rotunjeste in favoarea elevului cu pana la 0, 50 puncte. Asa fiind vei avea media pe sem.II de 5 si la fel media anuala si nu ramai corigent.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Ce plângăcios! )) Dacă îți iese 4, 50, scapi (de probleme). Vei avea 5.
Mediile SEMESTRIALE se rotunjesc, dar media ANUALĂ, nu!

Dar tu, de unde știi că vei încheia cu 4.50? Semestrul NU s-a încheiat. Încă mai poți primi note. Trebuie să ai grijă ce note mai iei...

| InteractiV a răspuns:

Nu vei ramane corigent, media se rotunjeste.

| Adelin10Dobra a răspuns:

Sorry,media nu se rotunjeşte!