| ofa5tasiatat7 a întrebat:

Buna,am nevoie de ajutor. Pe primul semestru am mediile încheiate la mai multe materii (7, 6) iar din sem 2 m-am mutat la altă școală iar acolo nu mi-a cerut nicio fisa matricola sau sa imi puna notele in catalog. Intrebarea mea este, raman corijenta pe vara? Dirigintă mea nu mi-a zis nimic de note sau ceva ..Si mai este putin si închid medile.

1 răspuns:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In acest ca o sa fii declarata amana la materiile respective si o sa trebuiasca sa sustii examene (o proba scrisa si una orala) la toate.
Ar fi trebuit sa spui dirigintei, pentru a fi amanat doar pe sem.I si sa primesti note pentru incheierea mediilor in acest semestru.
Pana la terminarea anului scolar mai poti face asta, ca sa nu ramai amanat anual, o sa-ti fie mult mai greu la examene.