| Paula1029384756 a întrebat:

Bună. Am nevoie de ajutor. Sunt în clasa a 9a pe profilul ''tehnician în turism'' și aș vrea să mă transfer la un liceu cu profil de contabilitate. Cum trebuie să procedez? Vă rog să-mi explicați. (Am înțeles că pot să mă transfer în vacanța de vară) Și puteți să-mi spuneți cum e profilul de contabilitate? E greu? Se merită să mă transfer? Ai mei zic că o să am un viitor dacă merg acolo.
Mulțumesc anticipat! Vă rog să-mi explicați pas cu pas.

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Parerea mea: este mult mai sanatos sa te ocupi de turism decat sa stai la birou langa calculator, cu mare raspundere pe umeri.

| sierra1 a răspuns:

"să mă transfer la un liceu cu profil de contabilitate. Cum trebuie să procedez?"

cerere la liceul unde mergi. Atât. De la anul dacă media ta e ok