| Anonima2108228 a întrebat:

Am nevoie de un sfat.
Am 16 ani si din cate am aflat pot face un an de studiu liceeal in America, la capitolul engleza stau super bine, parintii ma lasa, din cate stiu o sa stau la o familie americana, dar as vrea sa stiu daca stie cineva procedura, viza am.

2 răspunsuri:
| Catrice a răspuns:

Pe ideea unui schimb de experiență... știam că asta se practica cu tarile UE, oricum nu știu dacă ai găsi pe cineva, dacă școala organizează așa ceva...

| zurick a răspuns:

Poți încerca cu programul Flex, ai toate detaliile mai jos.
https://americancouncils.ro/programe/flex/selectie/
O altă alternativă este să vezi dacă ai vreun club Interact în oraș. Ei organizează astfel de programe de schimb ( însă trebuie să fii membru, adică faci voluntariat )