| MariaEcaterina99Y a întrebat:

Buna. E o intrebare puțin stupida, însă vreau sa-mi cumpar un laptop și as dori sa-l plătesc in rate. Sunt studenta însă.și nu lucrez. Exista vreo posibilitate totuși? Sa ma împrumut la vreo banca? Ideea este ca am bani, dar nu lucrez. Deci nu ar fi nicio problema dacă as da 300 de lei lunar.

Răspuns Câştigător
24 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Doar sa faci un credit in banca.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru darrio2007):

Dar nu trebuie sa lucrez ca sa fac credit la banca? Eu asa am citit.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru darrio2007):

Mulțumesc

| darrio2007 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Pentru putin!

| Catrice a răspuns:

Pe numele lui mami și plătești tu.

| Lukasssz a răspuns (pentru Catrice):

laughing

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Daca ea nu are nici un venit, de unde sa plateasca, inteligenta?

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Catrice):

Nu. laughing Am venituri, dar nu de pe numele mamei. Apropo, lui se folosește doar când te referi la cineva de sex masculin, asa ca idee. ‘)

| Catrice a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Mhm multumesc draga domnișoară absolventa doctorala de litere, drăguț din partea ta.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Catrice):

Nu sunt la litere, dar mulțumesc. ‘))

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Inteligentule,nu ai citit pana la capăt unde zicea ca are bani de rata? Intre noi fie vorba, OF precishee hee

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Si de ce s-ar mai imprumuta la banca, daca are bani?

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Pai întreab-o pe ea nu pe mine de unde sa știu eu de ce.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Catrice):

N-am zis ca am 5000 de lei. Am zis doar ca am posibilitatea sa dau lunar 300-400 de lei. Este o diferenta, știi?

| Catrice a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Nu eu am zis ca ai toți banii, știi?

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Te-am intrebat pe tine, ca tot m-ai criticat in comentariul tau. Ea deja mi-a raspuns.
Altadata fii mai atent ce si cum critici.

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Fii și tu mai atent la ce zic aaa scriu.
Am zis ca a menționat ca are bani de RATA nu de preț întreg.

| darrio2007 a răspuns (pentru Catrice):

Cu acest comentariu deja m-ai terminat.

| Catrice a răspuns (pentru darrio2007):

Ma bucur. Zi faina.

| Frank51 a răspuns:

Poți alege plata cu card de debit în rate, și plătești în 4, 8, 12, 24 de luni. Nu este nevoie să fii angajată.

Orice IFN(chiar și cea recomandata de dario), te verifică la anaf și la biroul de credit, iar dacă nu ești angajată nu ți se aprobă creditul. Pe când la plata cu cardul direct de pe site, se face un contract cu un IFN partener.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Frank51):

Super. Mersi mult. happy

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Frank51):

Însă îmi arată ca se poate ori cu CREDEX ori cu prin Oney. La credex stiu ca din nou trebuie sa fii angajat, iar prin oney sunt 4 rate in care trebuie sa platesti undeva la 900 de lei.

| Frank51 a răspuns (pentru MariaEcaterina99Y):

Alegi eCredit, apoi alegi 4 luni, este cea mai bună opțiune(fără dobândă), pentru produse sub 2000 lei.

Mai poți alege și alt interval și dobânda este 1.5%, și condiția este să ai venit 800 lei.

| MariaEcaterina99Y explică (pentru Frank51):

Aa super. Mersi mult. ‘)