| Blake1 a întrebat:

Buna am nevoie urgenta de ajutor! este pacat ca ortodox fiind s amergi la slujba intr-o biserica catolica?

14 răspunsuri:
HepHap
| HepHap a răspuns:

@Derye!

Adica iti da popa cu cadelnita in cap?

| Nicoleta a răspuns:

Nu, nu este pacat.
Dumnezeu este acelasi oriunde te-ai duce.

| doar.pt.voi. a răspuns:

Nu...si eu am fost de multe ori.Chiar daca se uita aia catolici urat la tine.Am fost si eu, aveam cercei, si tot se holbau la mine de parca eram nu stiu ce... x_x

| ATHOS a răspuns:

Dumnezeu primeste pe toata lumea indiferent unde s-ar ruga!

| thealchemist a răspuns:

Nu

| aliona_6797 a răspuns:

Nu, nu este pacat. Bunicii mei si-au pastrat fiecare religiile atunci cand s-au casatorit, iar in fiecare an de Paste merg impreuna atat la slujba catolica, cat si la cea ortodoxa. De asemenea, de cate ori merg eu insami impreuna cu bunica la biserica, preotul catolic nu uita niciodata sa le adreseze un cuvant bun fratilor ortodocsi.

| anka a răspuns:

Dumnezeu e unul singur.

| Derye a răspuns:

E la fel ca si cum tu ca rapidist sa mergi in zona destinata fanilor stelei la un meci Steaua - Rapid, si sa scandezi acolo: Hai rapid, hai rapid.

Trage tu concluziile.

| Webber a răspuns:

Nu este pacat sa asisti la o slujba catolica. Pacat ar fi sa raspandesti ereziile debitate de acestia...

| smilerz19 a răspuns:

Nu.
De ce?
Dumnezeu e gelos sau ce? raised eyebrows

Răspuns utilizator avertizat
| v1sE a răspuns:

Nu, nu este pacat.

| BlueByte a răspuns:

Nu, nu este pacat.Atata timp cat ai credinta, poti sa te rogi oriunde, stiind ca cineva te aude!

| danielagoldica a răspuns:

Poti sa mergi si la musulmani cine te opreste?