| Hygeia a întrebat:

Daca sunt ortodox pot sa ma spovedesc la biserica greco-catolica? Mersi!

13 răspunsuri:
| MMihai a răspuns:

Și la o bornă kilometrică cu același succes!
Dacă ești ortodox poți să te spovedești la o biserică ortodoxă!

| LineGuide a răspuns:

Biserica greco-catolica are cultul ei, chiar daca se trage din ortodoxism. Daca te-ai spovedit la ei, la ei sa te duci sa te si impartasesti, dar nu are rost, pentru ca oricum nu are sens religios(din punct ortodox de vedere).
Nu te mai chinui sa te duci la ei, vino la una din bisericile noastre, sunt sute in Romania, si tu te duci la una straina de noi.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

E pacat, nu poti aduna mere cu pere si sa-ti dea mere.

| Brâncuşi a răspuns:

Bună, desigur că nu din câte spui tu deja este un păcat, la noi nu te poţi spovedii?
Dacă eşti în altă ţară da dar dacă nu chiar nu înţeleg.
Faci cum crezi, o seară bună!

| LegionarulRoman a răspuns:

Nu,altfel ajungi ca Corneanu, ereticul!

| 3xfemeie a răspuns:

Cu conditia sa vorbesti aceeasi limba cu preotul. happy

| kiv1990 a răspuns:

Tradare

| ManStrong a răspuns:

Nu.La cel caruia i ai gresit, du te si cere i iertare si vei fi ierta negresit.

| tasmania a răspuns:

Pai, care ar fi rostul? Greco-catolicii se spovedesc la protestanti? Esti ortodox, tii la randuiala Bisericii tale.
Daca esti barbat, intri in toaleta femeilor?
Fiecare treaba cu rostul ei.
Cele bune!

| Insigna a răspuns:

Hai ca deja dai in gropi de prost ce esti...

| Insigna a răspuns:

Intrebarea asta este la fel de logica ca afirmatia:sunt rocker, iar idolul meu este gutza

| BIOMAN a răspuns:

Toate religiile crstine ar trebui sa fie unite noi toti credem intr-un singur si acelasi Dumnezeu

| shizzle a răspuns:

Din cate stiu eu..preotii au un juramant prin care nu au voie sa spuna nimic dn ceea ce s-a petrecut in timpul spovezii. si la cati oameni vin sa se spovedeasca... crezi ca mai tine minte preotul pacatele unui om? si da. biblia spune sa ne convertim si sa ne caim de pacate. prin spovada este singura cale. daca mai stii tu alta. te rog sa ma anunti