| pzh2000 a întrebat:

Ce parere aveti oare e pacat daca intri intr-o biserica catolica doar din curiozitate? ortodox fiind

15 răspunsuri:
| Shinto a răspuns:

Curiozitatea asta, e,de fapt, pacatul propriu zis. Daca vrei s-o vizitezi ca si monument, n-ar fi asa o problema.

| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Nu e pacat, stai linistit! Poti vizita orice Biserica si te poti informa de oricare religie! Tocmai asta lipseste in religie: informarea si istoria tuturor religiilor!

| anyia a răspuns:

Pacat capital. O sa-ti cada tavanul in capwinking

| Geo0orge a răspuns (pentru anyia):

Ti.a cazut tie? Cum oare mai esti aici?

| anyia a răspuns (pentru Geo0orge):

Imi dau seama ca trebuie sa te plictisesti grozav daca comentezi la o postare de la inceputul anului trecutlaughing
Trecand peste, daca ai fi atat de inteligent precum pretinzi, ti-ai fi dat seama ca raspunsul contine o ironie. Nu am absolut nimic nici cu catolicii, nici cu ortodocsii, si chiar mi se pare o tampenie sa-ti fie frica sa intri intr-o biserica doar pentru ca apartine altui cult. Baliverni...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici nu ai cum.au aia niste ochi ca te cunosc din prima si te dau afara.ce sunt ortodoxii rai da sa-i vezi pe catolici. daca scapi cu viata nu-ti mai trebuie sa intri pe la ei.de atei ce sa mai spun? in mediul acela de prostie si de cadere umana in desuet, inteligenta lor imprastie placute mirosuri si adieri de inteligenta si ratiune, incat sunt aruncati afara din catedrale sau biserici.de aia urasc ei popii religia, credinta.din cauza ca sunt prosti.

| Geo0orge a răspuns (pentru anonim_4396):

Bai prostule,cine citeste chiar te crede! sunt catolic, NU UNGUR, catolic, dar cred in acelasi Dumnezeu in care crezi si tu, intru in Biserici Ortodoxe, musulmane, adventiste, si de toate felurile si ma rog Sfintei Treimi, lui Dumnezeu! nu conteaza unde ma rog, CI SA MA ROG! cine te.a dat afara din biserica noastra? cine se uita urat la tine daca iti faci cruce in biserica noastra? bai oameni buni, cand Dumnezeu a creat lumea, era o singura religie, CRESTINISMUL, nu ateata zeci de religii.lumea a fost creata perfect, NOI OAMENII AM STRICATO. Religia este exact ca si Politica,te fac sa fii dusman unul cu celalalt, cred in Dumnezeu, si ma pot ruga Domnului Dumnezeului nostru absolut ABSOLUT oriunde, ABSOLUT, chiar si in cele mai, pacatoase si nu stiu cum sa ii spun locuri,pentru ca tu te rogi lui Dumnezeu!

CIne va invata pe voi ca acest lucru e pacat, atunci el e pacatul!
Pacat e sa incalci poruncile ale lui Dumnezeu!
Pace! si numai furati curent, eu nu cred in Biserici, eu cred in Dumnezeu si ma simt pacatos, dar Dumnezeu vede cata prostie este in lumea asta si ma iarta,nu exista nici un fel de diferenta in ochii lui privindu.te pe tine, si pe mine, toti am fost creati de El, ar fi bine sa mergi sa te marturisesti si sa te lepezi de pacatele care le faci, esti un pericol daca influentezi lumea la rau. daca mergi pe strada si simti nevoia sa te rogi, si este doar o biserica catolica in zona, nu ezita sa intri, pentru ca te rogi aceleasi Sfinte Treimi!

Pacatuind constient, repet, esti un prost!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Geoorge? ai vazut ce usor e sa-ti imbalorezi scrisul si gura cu tot felul de invective, cazand in loc sa te ridici? fiindca nu e postarea mea, niciodata nu as fi scris asa ceva.cat despre catolici si ortodocsi despre crestinism in general am ezact acelesi pareri, ca tine.sant unii care in loc sa-si vada de treburile lor, isi mai mult de ale mele.li se pare distractiv.dar fistecare va plati pentru oalele lui sparte.

| Geo0orge a răspuns (pentru anonim_4396):

Contul tau e comun? odata ce a fost postat de tine e normal sa iti raspund tie. lasa sa raspund...

NU CREDETI IN BISERICI,.,. CREDETI IN DUMNEZEU SI ATAT!

| Geo0orge a răspuns (pentru anonim_4396):

Daca nu a fost postat de tine. mesajul e pentru cel care a postat. si pentru cei care sunt de acord ce a fost postat de pe contul tau happy
Imi pare rau daca te.am acuzat pe nedrept. nu ar fi trebuit sa te simti happy
O zi buna iti doresc big hug

| Adelinesmile a răspuns:

Nu. E doar o metoda de pelerinaj la urma urmelor. Daca intri in biserica, nu mai conteaza ca e ortodoxa sau catolica thinking Totusi. amandoua bisericile sunt crestine si avem un singur Dumnezeu.

| eluboy13 a răspuns:

Eu m-am mutat la Martori, nu cred ca e pacat!

| ViViAnALaNa a răspuns:

Nu. De fapt nu e pacat nici daca esti ortodox si participi la o liturghie catolica. Dumnezeu nu tine cont de religia care esti. El tine cont de credinta pe care o porti.

| Geo0orge a răspuns:

Roaga.te lui Dumnezeu unde vrei tu! dar roaga.te! indiferent unde esti locul se va transforma in Casa Domnului si El va fi alaturi de tine si iti va asculta rugile! opriti.va din furatul de curent!
Mama prietenei mele e impotriva noastra pentru ca eu sunt catolic si ea ortodoxa. spune ca e pacat laughing pacat e sa incalci poruncile Domnului nu sa te rogi sau sa ii vizitezi Casa! Credeti in Crestinism nu in religii! Credeti in Dumnezeu nu in PREOTI!

| vallerya a răspuns:

Salut. Religia imi este ortodoxa, dar stind la o familie gazda in Statele Unite, merg cu ei la biseriga lor baptista. Nu cred ca e pacat, atita timp cit iti pastrezi credinta happy