| karinaa01992 a întrebat:

Bună, am o întrebare. Am auzit ca acum se dau burse de la 9, 50 în sus și eu am media pe semestrul unu de 9, 49(Bursele de dau pe media semestriala sau pe cea anuala gen a anului școlar?) Ca poate mai am o șansă semestrul următor sa primesc bursa

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sunt mai multe feluri de burse, de la mediile de peste 9, 50 se dau burse de merit, peste 7, 50 burse de studii, in anumite conditii burse de performanta si burse de ajutor social.
De regula bursele se acorda semestrial.
Pentru detalii poti citi CRITERII GENERALE din 22 decembrie 2021, de acordare a burselor elevilor din învăţământul preuniversitar de stat, aprobate prin Ordinul ME nr.5.870 din 22 decembrie 2021, publicat în Monitorul Oficial, Partea I, nr. 8 din 4 ianuarie 2022.

1 răspuns:
| Catalin77945 a răspuns:

Se dau pe alea semestriale