| LorenaMădălina89 a întrebat:

Am o intrebare pentru cei de la liceul teoretic Mihai Viteazul din Caracal. Am auzit ca la mate-info este un profesor, Stroie pe numele lui, care să zicem ca nu isi da prea mult silinta să predea, si nu noteaza elevii corespunzător. As vrea sa știu daca este adevarat pentru a avea timp sa ma reorientez spre alt profil/liceu. Il plus, stie careva daca predă tot dânsul si la științe ale naturii?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E contraproductiv să urmezi sau nu un anumit liceu din cauza unui anumit singur prof. Ca principiu.

| LorenaMădălina89 explică (pentru sierra1):

Intr-adevăr, dar matematica este într-ul fel 'fundatia' profilului, si nu vreau sa pic bacul din cauza faptului ca respectivul profesor nu predă asa cum ar trebui.

| sierra1 a răspuns (pentru LorenaMădălina89):

E singurul prof de mate? Alți absolvenți au luat totuși bac-ul?

| anonymous00702 a răspuns:

Iti spun eu despre Stroe.
Este unul care se uita doar dupa elevii care vor sa faca meditatie, daca nu faci cu el meditatie o sa-ti poarte pica o sa ai doar zile negre. Daca dupa ce termini liceul vrei sa continui pe Informatica(IT) nu iti sfatuiesc acest liceu.

| LorenaMădălina89 explică (pentru anonymous00702):

Dar la meditatie face ceva, sau doar ia banii degeaba? El este si pe profilul de stiinte ale naturii?

| anonymous00702 a răspuns (pentru LorenaMădălina89):

Da te trece clasa cu 10.
De ce nu incerci si la Ionita Asan, colegiul este foarte bun si sunt profesori de nota 10, nu chiar toti dar 88% sunt superi si chiar te invata ceva, fata de Viteazu.
Acum este alegerea ta, eu ti-am dat doar un sfat happy
Nu stiu daca face tot el la stiintele naturii.
Daca inca nu ti-ai gasit garsoniera stai la mine. happy big grin

| Ruxandra_Ștefi_1990 a răspuns (pentru anonymous00702):

"Iti spun eu despre Stroe". Anul acesta am terminat clasa a 12-a si am facut parte din elevii ce nu au facut meditatie cu el. Vreau sa va asigur ca nimeni,niciodata,nu a observat vreo diferenta intre modul in care se comporta cu cei cu care facea meditatie si modul in care se comporta cu cei ce nu faceau cu el. A reprezentat pentru mine,cea mai dedicata persoana care isi dorea mereu sa ne motiveze si sa ne arate tot ceea ce aveam nevoie,si sincer, am invatat mult mai multe decat aveam nevoie pentru bacalaureat. M-am pregatit pentru medicina si totusi, fara meditatii, doar cu pregatirea de la clasa, am luat 10. Si nu sunt singura. Avem cel putin 5 note de 10 la matematica si inca cateva foarte apropiate. In afara acestui fapt, cativa colegi de-ai mei au intrat la automatica, in Bucuresti si la alte sectii bune de la UPB, si nu numai. Cred ca am suficiente argumente pentru a demonstra ca afirmatiile tale nu sunt bazate pe nimic real.

| loriverse a răspuns:

Tocmai am terminat a 12-a si a fost dirigintele meu. Spun cu mana pe inima ca este extraordinar si ca om, si ca profesor. Nu a contat cine a facut meditatii cu dansul si cine nu si te asigur ca nu e genul de om care sa te tina in 10 degeaba, cum afirma acest anonim simpatic. Acum sunt la automatica in Bucuresti, si aproape toti colegii mei au intrat unde au vrut happy Sa nu mai zic ca am fost clasa cu cei mai multi de 10 in bac la mate din liceu. Sper ca nu ai lasat raspunsurile primite anterior sa iti creeze o parere proasta