| Andra_9758 a întrebat:

Am o nelamurire si spre sa ma puteti ajuta. Stiu ca inainte de a implini 18 ani trebuie depusa la secretariatul scolii o cerere precum ca vrei sa primesti in continuare alocatia. Se poate depune si dupa implinirea celor 18 ani? Multumesc mult.

2 răspunsuri:
| ganton a răspuns:

Cererea aia o depui undeva in oras nu cred ca la secretariat. De ex in Bucuresti e undeva pe langa Novotel daca stii. O poti face si dupa 18, eu am implinit varsta fix dupa ce s-a terminat scoala si iti dai seama ca cerere am facut abia in toamna si n-a fost problema, am primit 120 ron (restantele din vara) big grin Fundita? big grin

| djciupi a răspuns:

Da, cat timp esti in scoala sunt obligati sa dea alocatie, te vor anunta cei de la Secretariat, iti va da un formular, il completezi, apoi il duci inapoi (la secretariat) eu asa stiu ca a facut un coleg de al meu.