| just27smile a întrebat:

Am o problema...am o imprimanta canon pixma mp270 si la un moment dat am dezinstalat-o, iar acum nu mai pot sa scanez nimic avand in vedere ca am pierdut si manualul. are cineva vreo idee?
...big grin

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Incearca s-o instalezi din nou, o conectezi la pc si intri prin Start/Control Panel/Printers and Faxes, Add a Printer si iti intra o fereastra de instalare, Add Printer Wizard, unde urmezi pasii ceruti. La fel procedezi si pentru scaner, doar ca la Control Panel dai Scanners and Cameras, clic pe icon-ul imprimantei si iti intra o alta fereastra de instalare, Scanner and Camera Wizard, unde urmezi pasii ceruti.
Daca nu reusesti asa inseamna ca nu exista driver-ul necesar si atunci va trebui sa-l reinstalezi, de regula il gasesti pe site-ul oficial Canon, cautandu-l cu tipul exact al imprimantei. Succes si numai bine!