| anonim_4396 a întrebat:

Bună.
Am o problemă cu o medie. Când am calculat-o pe telefon în loc de 49, (9)7 cum arată un calculator normal, calculatorul telefonului a arătat 50. Problema e că eu i-am spus profesoarei media aşa cum am calculat-o pe telefon, abia după ore am calculat-o cu un calculator obişnuit.
Întrebarea e: profesoara mai poate trece o notă în rubrică chiar dacă media e încheiată deja?

Răspuns Câştigător
| Alishaaaaaaa a răspuns:

Se poate.
Se poate anula si media si sa o puna pe cea corecta dupa notele pe care le ai, depinde ce vrea ea.

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pai nu e spre folosul tau ca ai avut media mai mare?

| FLORENTINAndreea a răspuns (pentru anonim_4396):

Ba da, dar la sfârșitul fiecărui semestru fiecare medie este recalculată de alți profesori şi dacă le dă 4(9)7 în loc de 50 ei corectează media din catalog.