| Iu_Aisha_2000 a întrebat:

Am o problema destul de banala...
De acum ceva timp fac pregatire la mate cu o femeie putin mai batrana si acum as vrea sa renunt,insa nu stiu cum sa ii spui femeiii cu, care fac pregatire ca nu mai vreau sa fac.
Mi-ati putea spune ce as putea sa-i zic?

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Recomandarea mea este sa nu spui tu la persoana respectiva ca vrei sa renunti la ea.
Discuta intai cu parintii tai, ei platesc pentru aceasta pregatire.
Cu siguranta iti doresc binele, ca urmare vor gasi modalitatea de a schimba lucrurile in mod rezonabil.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Trebuia să te gândești de la început pe cine alegi. E una când profesorul se află în sistemul de învățământ și total altceva când acesta e pensionar și nu e la curent cu informațiile, deci nu ține pasul cu noile tehnologii.
La meditații, poți renunța oricând. Motive pot fi destule. Alege unul. Sper că va înțelege oricare ar fi acesta. Poți spune că părinții tăi nu își mai permit să îți plătească ore în particular, salariile lor fiind foarte mici etc.
Adevărul e că și ea oferă pregătiri, tot din lipsa banilor. Ori, fiindcă pensia e insuficientă. Fiecare cu necazul lui...))

| anonimg a răspuns:

Bine este ca să îi dai un telefon si sa îi spui că nu esti pregătit să înveți mai mult si că vrei să iei o pauză. Motivele tu le cunosti.
Trebuie să îi spui că nu mai continui decât să te vadă indiferent/indispus la oră.

| JackBoston a răspuns:

Inventezi diferite motive cand te suna sa te intrebe de ce nu mai vii.(esti la spital, ai uitat si nu mai poti ajunge). Oricum lipseste macar de 3 ori si o sa-si dea seama singura ca nu mai vii.