| parfum11 a întrebat:

Am o problema legata despre inghetarea anului universitar. Am dat admiterea, am fost admis la buget si urmeaza sa-mi depun diploma in original pentru a fi inmatriculat la ASE. Dar au aparut niste probleme si as vrea sa stau anul acesta si sa incep din 2014 sau mai tarziu, fara sa mai dau examen pentru ca deja sunt la buget. Cum trebuie sa procedez?

2 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Asa ceva nu se poate!---cum "sa ingheti" ceva ce nu ai facut si nici nu ai inceput. Studiile universitare pot fi intrerupte, la cerere si motivat, numai dupa parcurgerea a minim doua semestre si pe o perioada de maxim 2 ani pe toata perioada de scolarizarii.In anul I, chiar daca ai parcurs un semestru iar in al doilea semestru ai fost exmatriculat, nu este acceptata reinmatricularea.

| nexus1 a răspuns:

Si eu am intrat acum la ase.Nu se poate ca anul viitor sau cand vei fi tu dispusa sa incepi sa nu dai admiterea din nou. Daca vrei sa renunti, fie poti sa mergi acolo sa infirmi, fie poti sa nu te prezinti in aceste zile cu diploma. Daca nu o vei depune, ei te vor exclude automat. Succeshappy