| Dani778 a întrebat:

Am o scoala care are o regula in care daca nu iti faci tema de 3 ori iti da nota 3. Si mi se pare o regula neechilibrata pentru ca daca nu esti la scoala iti da oricum. Singura modalitate de a scapa de teme e sa le faci. Voi ce credeti?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Eu cred ca scoala ta este extrem de indulgenta, pentru ca alte scoli iti dau 3 de la prima tema nefacuta!
De altfel, obligatia ta de elev, este sa mergi zilnic la scoala, sa inveti si sa-ti faci temele.
In rest, mergi acasa, asculti de parinti, manaci, dormi si te speli. Iar in wekeend si vacante, cand nu ai teme, poti sa te joci.

| Dani778 explică (pentru Violleta2022):

Cred ca ai dreptate Ionesca, ma gandeam ca asta i singura scoala/clasa care are regula asta. Am intrebat alti Școlari/Liceenii daca si ei au avut regula asta desi fiecare nu au avut regula asta... Oricum iti multumesc ca mi ai raspuns?

1 răspuns: