| BroCkenWiNgS a întrebat:

Buna ...am o tema la geografie in care imi trebuie forma germaniei, rusiei si norvegia. Cine stie as aprecia daca mi-ar spune

12 răspunsuri:
| Anonimuserr a răspuns (pentru alessia5158):

Ma indoiesc ca le cer asa ceva la scoala, dar totul e posibil acum in invatamantul romanesc rolling on the floor

| alessia5158 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Si eu ma indoiesc!--- dar a primit ceea ce a cerut!

| Anonimuserr a răspuns (pentru alessia5158):

Subscriu, ai dreptate! Bingo!

| corolav a răspuns:

Dacă îți este atît de greu să iei un atlas și să găsești ceea ce te interesează, de ce nu tastezi pe Google articolele „Germania", „Rusia" și „Norvegia" ( toate aceste denumiri se scriu cu majuscule) și vei afla ceea ce te interesează.
Cine oare ar sta să-ți deseneze ție conturul respectivelor țări, cu foarte mare exactitate? Cine ar fi nebun să o facă?
Puneți întrebări doar așa de dragul de a le pune, de a vă a afla întreabă?
Ca și cum te-aș întreba eu pe tine :
Cine a înființat prima școală profesională de fete, din România?

| darrio2007 a răspuns:

Ai spus clar ca este o tema.Cauta-ti singur(a).Pe TPU nu se fac teme.

| darrio2007 a răspuns:

P.S.E greu sa cauti pe Google? Deja vrei mura-n gura.

| Anonimuserr a răspuns (pentru darrio2007):

La cati sunt aici pe TPU care doresc ca altii sa le rezolve temele, la matematica, romana, istorie s.a.m.d Daca te uiti apar intrebari din 5 in 5 minute care cer rezolvarea temelor.

| darrio2007 a răspuns (pentru Anonimuserr):

Ma uit aproape zilnic.Din 2010. A inceput scoala.M-am obisnuit.

| Anonimuserr a răspuns:

Forma Germaniei, Rusiei si Norvegiei? Nu înţeleg sincer. Dă mai multe detalii. Explică mai clar!

| al9264 a răspuns:

E o pata cat Rusia pe tavan la baie

| Sfetnicul a răspuns:

Germania - rotundă
Rusia - alungită pe direcție V-E și fragmentată
Norvegia - alungită NE-SV