| MValentin a întrebat:

Buna, am primit o oferta de a studia in Europa, mai exact una dintre tarile: Danemarca, Elvetia, Olanda, Suedia.
Si platforma respectiva ce se ocupa de a recruta tineri in facultati din anume tari mi-a recomandat Olanda, probabil au mai multe facultati partenere acolo.
Problema mea este, este mult mai usor sa aplic si sa intru la un profil de exemplu: management de ospitalitate. Si nu stiu fix dintre ce domenii sa aleg, deoarece din ce am cautat in Romania managementul este destul de nefolositor si multi ajung pe tusa, dar faza acolo ca dupa facultate imi ofera si loc de munca in domeniu sau ceva de genul... dar totusi daca nu mi se ofera printr-un absurd sa pot gasi usor loc de munca, in link-ul urmator ar fi lista cu profiluri disponibile(nu as vrea sa imi recomandati ceva ce apartine de informatica, legi (precum politie etc) si medicina).
aici este videoul:
https://vimeo.com/461470549 scuzati ca e filmat cu telefonul..., multumesc mult!

4 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Danemarca sa ajungi it.st recomand

| MValentin explică (pentru mgtow):

La asta ma gandeam si eu, dar momentan sunt fix 0 cu programarea. In rest sa umblu pe dispozitive etc sunt expert dar programarea.

| Osneros a răspuns:

Nu vrei să-ți alegem și apartamentul și nevasta?

Dacă tu nu știi ce vrei să studiezi, de unde crezi c-o să știe niște străini? Eu, cel puțin, nu-s pirandă ghicitoare să-ți citesc în cărți viitorul.

| shu7e a răspuns:

Management de ospitalitate in situatia in care sectorul horeca e dus rau de tot? si apoi eu stiu manageri de hotel in Londra si nu as spune ca castiga stralucit (si asta inainte de pandemie).
Si daca tot inveti acolo de ce te mai gandesti sa te angajezi in Romania? Ai sa fii un inadaptat (vezi situatia multora care au studiat peste hotare si au vrut sa vina in Romania)
Daca stiintele exacte nu sunt domeniul tau alege ceva ce e mai banos si crezi ca o sa-ti placa.
Bafta