| iSharan a întrebat:

La terminarea caror facultati se gaseste usor un loc de munca? care sunt cele mai cautate domenii?

Răspuns Câştigător
| PopAdrian a răspuns:

Am primit la liceu o brosura cu cati absolventi au fost anul trecut si cate locuri libere de munca au fost in fiecare domeniu. Rezultatul cel mai promitator? Domeniul IT!

Absolventi: 10728
Locuri munca: 61199

Mai sunt si altele asemanatoare, dar asta e cel mai accesibil dupa parerea mea. Succes!

| iSharan explică (pentru PopAdrian):

De unde ai primit acea brosura?

| PopAdrian a răspuns (pentru iSharan):

Ed-web
Am primit si un cod cu care mi-am putut face cont pe site-ul lor, unde gasesc toate informatiile din brosura mult mai rapid. Daca vrei sa te ajut si cu alte date din alte domenii trimite mesaj privat happy

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Toate facultățile sunt o loterie.
Dacă ai un gram de noroc te poți angaja dar la munca de jos, nu direct pe funcție!
Succes!
Pa, pa.

| DEBrown a răspuns:

Uita-te si tu pe myjob.ro, vei vedea ca cele de IT.

| angus35 a răspuns:

In Romania nu se gaseste usor un loc de munca.Cel mai cautat domeniu este cel IT.Se castiga si bine.Bafta!