| nexT_2456 a întrebat:

Am scris un referat de pe net si a zis profa sa i-au biografia, dar nu prea stiu ce este adica situ de unde am luat referat, sau?

Răspuns Câştigător
| VladConstantin20 a răspuns:

Biografia este o descriere detaliata despre viata cuiva.O biografie este mai mult decat o lista cu factori impersonali(eduacatie,munca, relatii, moarte) ci infatiseaza si experienta aceluia/aceleia asupra acestor factori.Ca un profil sau un curriculum vitae,biografie prezinta istoria respectivului/respectivei,arata aspecte importante din viata acestuia/acesteia, incluzand si experiente intime, precum si analize asupra personalitatii.
Sper ca te-am ajutat happy

3 răspunsuri:
| vader a răspuns:

Nu cumva a zis bibliografia? Generatia internet, copy si paste. Mai stiti si altceva?

| katherine09 a răspuns:

Bibliografie, nu biografie, inseamna site-ul daca ai luat de pe net sau numele unor carti si autorul cartii daca ai luat din carti.

| D3Dulici a răspuns:

Da. trebuie sa scrii site'ul de unde ai luat referatul...:*