| BogdanYT a întrebat:

Buna, am si eu nevoie de niste sfaturi in legatura cu Evaluarea Nationala pentru a 8-a big grin Media mea generala este de 9.80, iar la simulari am luat 9... Cam cat credeti ca va ajunge media la Gheorghe Lazar Bucuresti?
Este posibil ca media sa scada? Si inca o intrebare; m-as putea muta acolo in al 2-lea semestru daca nu intru? P.s. am 2 surori acolo in clasa a 10-a... Funda happy

Răspuns Câştigător
| YouAreWhatYouRead a răspuns:

Hmm..asta mă întreb și eu, legat de acest liceu. Țin să cred că o să scadă, pentru că, la începutul anului, m-am uitat pe un catalog cu licee, și media de la Gheorghe Lazăr era 9, 65. Acum, este 9, 79 (la mate-info). Cred că o să scadă, pentru că, oricum, examenul e 75%..anul trecut s-au mărit mediile pentru că a fost 50% și a fost și foarte ușor examenul.

| BogdanYT explică (pentru YouAreWhatYouRead):

Multumesc de raspuns happy Succes si poate ne intalnim acolo. laughing

| YouAreWhatYouRead a răspuns (pentru BogdanYT):

Mersi la fel. Da, poate o să ne întâlnim. laughing)

5 răspunsuri:
| Bogdanel97 a răspuns:

Pai ii probabil ca media sa scada un pic. Si mie dupa Evaluarile Nationale mi-a scazut de la 8.96 la 7, 80. Da, daca nu iti place liceul la care intri, sau esti repartizat la alt liceu poti sa te transferi din semestrul 2 daca ti se accepta cererea si mai sunt locuri. Bafta.

| BogdanYT explică (pentru Bogdanel97):

Ma refeream la media liceului. Mersi oricum!

| Bogdanel97 a răspuns (pentru BogdanYT):

Nu is din Bucuresti, deci de liceu nu stiu nimic. tongue