| anonim_4396 a întrebat:

Am si eu o intrebare.

Cum se numește o persoana care mereu tinde in a cumpara lucruri mai ieftine dar care sunt de o calitate mai proasta decat cele putin mai scumpe si poate mai bune. Aici ma refer la persoanele care mereu cumpara lucruri foarte ieftine ca "cele mai scumpe nu merita"

Daca este vreo denumire, sper ca am explicat bine

Răspuns Câştigător
| laSoledad a răspuns:

Avar, scotian - foarte zgarcit.

| andreeafnkle a răspuns (pentru laSoledad):

Multumesc mult! Chiar uitasem si ma ofticam ca nu imi aduceam aminte odatalaughing

| laSoledad a răspuns (pentru andreeafnkle):

Cu placere.

7 răspunsuri:
| GabiDumitrescu a răspuns:

Zgiriie-brinza.

| Frank51 a răspuns:

Zgarcit, neinformat, nepasator, sarac.

| alina2k18 a răspuns:

Chitrawinking

| Furnicuta000 a răspuns:

La ce fel de lucruri te referi? De ex poti cumpara un tricou de firma de calitate foarte buna si impecabil de la sh cu 5 lei sau poti lua un tricou din mall cu 50 lei si sa fie o carpa ordinara.

| acerr a răspuns:

Loll.cred ca lipsa de bani