| ANAHsneaman a întrebat:

Buna am si eu o intrebare: daca doua studente ai aceleasi facultati(UAIC Iasi) s-au inscris una la Biologie si cealalta la litere pot sta impreuna in aceeasi camera in care sunt cazate? Este posibil? Trebuie sa faca vreo cerere ceva? Multumesc.

7 răspunsuri:
| corolav a răspuns:

Tu ești una dintre cele două studente?

| GeorgianaDiaconu a răspuns:

Nu iti alegi colegii desi puteti vorbi cu cineva de acolo. Plus ca, colegele de camera nu sunt pe profil. Una de acolp. una de acolo.

| ANAHsneaman explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Deci cam este posibil daca se face vreo cerere ceva?

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru ANAHsneaman):

Da. Si mai ales daca va puneti obrazul cu femeia de acolo si nu e vreo muratura d aia. Daca erati surori gemene erau oricum obligati, stiti ca gemenii au drepturi de genul si la scoala, in orice clasa mereu. Dar dati amandoua la acelasi camin, in aceeasi perioada, va duceti impreuna, si daca acele foi sunt una dupa alta, slabe sanse sa picati in camere diferite!

| ANAHsneaman explică (pentru GeorgianaDiaconu):

Din pacate nu sunt gemene, asteptam repartizarea din toamna,
am intrebat din pura curiozitate. Ele sunt bune prietene si isi doresc sa stea in aceeasi camera. Multumesc frumos pentru raspuns.

| GeorgianaDiaconu a răspuns (pentru ANAHsneaman):

Nu ai pentru ce, eu sunt sigura ca se poate! :*

| MisuN99 a răspuns:

Trebuie sa faci cerere dar nu s chiar sigur depinde de universitate