| EmylyaEmy a întrebat:

Am si eu o intrebare scurta in legatura cu Facultatea de Limbi Straine. As vrea sa imi aleg combinatia araba si franceza, insa am auzit ca la facultatea asta ti se dau o gramada de carti, care nu trebuie doar citite, ci "tocite". Este adevarat? Aveti idee care este realitatea, oricare ar fi ea?

4 răspunsuri:
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

Daca nu-ti place sa citesti, nu te duci la Litere. Eu am facut Facultatea de Litere si, cred ca in timpul facultatii, am citit vreo doua biblioteci. Numai ca mie mi-a placut dintotdeauna sa citesc si nu a fost nevoie sa le "tocesc".
Bine, au fost si vreo 2-3 carti pe care, cu toata bunavointa, n-am reusit sa le citesc. Erau cumplit de plicticoase. Exista, insa, si alte metode de a afla despre ce-i vorba intr-o carte, fara s-o citesti.

| Doub a răspuns:

Eu sunt la franceză şi deocamdată nu e chiar aşa cancer.

| Doub a răspuns:

Nu am spus ca ma omor, pls, ce e asta?

| Doub a răspuns:

Nu te las singura, nu te descurci fara mine