| Jeanny a întrebat:

Hey. Pt cei de la limbi straine, ce parere aveti de combinatia italiana germana? In viitor as vrea sa raman la catedra si ma intereseaza daca limbile astea doua sunt cautate de elevi/studenti. Dati.mi eventual idee de o alta combinatie de limbi dar care sa excluda franceza sau engleza... funda happy

3 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Buna, italiana mai putin, insa germana e foarte cautata.

| AdrianTzar a răspuns:

Arabă și Rusă, mai ales arabă laughing

| Av3nTuRi3r a răspuns:

Mie mi ar place sa invat spaniola si portugheza. Ps :Sunt elev in clasa a 10 a mate-info. Vreau sa precizez ca si italiana si germana sunt niste limbi cautate in viitor de elevi, eu mi am spus doar preferintele.

Mai vreau sa spun ca limbile care provin din latina sunt foarte accesibile pentru elevi, dar nu in cantitati mari cum fac cei de la filologie latina.