| daniel11221 a întrebat:

Imi plac limbile straine si am niste dubii in legatura cu alegerea sectiei la Facultatea de Litere. Voiam sa merg prima data la Engleza-Franceza(LMA:mai multa practica,ceea ce imi convine), dar sunt cam multi cu combinatia asta de limbi asa ca m-am reorientat spre Japoneza-Engleza(Mai mult de citit si mai putina practica.Cu japoneza nu o sa am probleme pentru ca am inceput de ceva vreme si mai am un an pana la facultate).Ce credeti? Ce ar fi mai bine sa aleg?

Răspuns Câştigător
ardnaxur1961
| ardnaxur1961 a răspuns:

O limba exotica (japoneza, de exemplu) e mult mai cautata pe piata muncii decat banalele deja engleza si franceza.
Ca sa nu mai spun ca sunt si limbi mai exotice decat japoneza si spre care te-ai putea orienta.

1 răspuns:
| vintagegirl1996 a răspuns:

Eu zic să mergi la Engleză-Franceză (LMA), iar la a treia limbă să alegi japoneză.