| anonima455 a întrebat:

Am terminat clasa a 8-a si urmeaza sa dau Evaluarile. Insa, am o nedumerire. Daca nu intru la prima optiune pe care am scris-o (Filologie-Bilingv, liceul X) si intru la a doua (Filologie Simplu sau Stiinte Sociale tot acelasi liceu) peste cat timp
ma voi putea transfera?

3 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

După primul semestru.

| anonima455 explică (pentru sadrian46):

Chiar daca toate locurile din clasa in care vreau sa ma transfer sunt ocupate?

| sadrian46 a răspuns (pentru anonima455):

Dacă locurile din bănci sunt ocupate, și nu mai este loc în nici o bancă, atunci, nu.
Dacă ești elev excepțional se va găsi o soluție, dacă încape în clasă, se mai aduce o bancă din magazie.