| bacbacbac a întrebat:

Am sustinut astazi proba de Bacalaureat la romana si mi s-a atras atentia, spre final, ca am subliniat "Subiectul I", "Subiectul al II-lea" si "Subiectul al III-lea". Ar trebui sa ma pregatesc pentru BAC-ul din toamna?

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

E posibil sa o anuleze, din pacate nu vei afla pana in momentul afisarii.

| minrest a răspuns:

Sa vedem daca ti le va considera semne. Doar ti s-a spus sa nu faci nici un semn distinctiv.

| EugenEB a răspuns:

Da, este anulata, un tip care era in sala cu mine cand am sustinut examenul a trebuit sa rescrie lucrarea.

| Mihai11 a răspuns:

Cea mai mare prostie chestia asta...
Ca și profesor corector ar trebui să fi bătut în cap să consideri linia aceia altceva decât o amărâtă de subliniere care nu reprezintă nimic...
Ăsta e sistemul la noi în România. Pierzi pentru niște lucruri pe care nu afectează pe nimeni.