| anonim_4396 a întrebat:

Salut prieteni, la bacalaureat la romana am subliniat cand am scris ("Subiectul I", " Subiectul II", "Subiectul III") am uitat sa precizez in intrebarile puse mai demult ca profesorul supraveghetor mi-a atras atentia de aceste sublinieri insa a acceptat lucrarea asa spunand "Stai linistit, e ok", mai e posibil totusi sa imi fie anulata lucrarea? Sunt foarte stresat si nu vreau ca niste amarate de sublinieri sa imi strice tot viitorul.

4 răspunsuri:
| AndreiWeisz a răspuns:

Pai si ce poti sa mai faci acum laughing daca a zis ca e ok, e ok. Ai incredere!

| raduspace10 a răspuns:

Nu prea are cum. Sa fim seriosi acum, a sublinia este un reflex pentru multe persoane. Cred ca sunt cateva sute de mii cred de elevi care dau bacul. Cred ca macar cativa mii de elevi au facut asta.

| Maria_Denisa_A._1999 a răspuns:

Nu am de ce sa te mint, ar avea cum, acesta este regulamentul. Dar te asigur dragul meu ca pe bune, profesorii au atâtea lucrări de corectat, nu vor sta sa facă încă 788 hârtii pentru a-i anula unui copil lucrarea din cauza unor sublinieri. Sa fim serioși, la câți iau bacul pe pile, aceia se stiu, de asta sunt doar obligați sa zică la rândul lor regulile, ca sa ii acopere pe aceia.

| wolfjewels a răspuns:

In principiu nu ai de ce sa-ti faci griji... daaaar, de ce nu respecti regulamentul care ti se citeste inainte sa te apuci de scris la un examen?! Nu e mai safe asa?!