| HappyBiscuit a întrebat:

Buna!
Am terminat generala si nu sunt hotarata pe ce profil sa ma duc. La evaluarea nationala am 9.40 la romana si 10 la mate, care apropo a avut niste subiecte penibile si simple.Nu sunt prea buna la mate dar nici nu o urasc big grinD, deci as vrea sa ma duc pe profil real, pentru ca am mai multe posibilitati si blah blah.Chimia nu-mi displace, dar la fizica....sunt total pe langa.Totusi, sunt dispusa sa muncesc pentru ca stiu ca e mai greu la mate-info.
Mi-am calculat media de admitere, si am 9, 80. Bine acum, am facut scoala intr-o localitate de langa Bucuresti, deci va dati seama de nivelul meu. Intrebarile mele sunt: sa ma duc la mate-info? Daca da, ce licee de medie pana in 9.30 imi sugerati?(vreau o medie mai mica pentru ca stiu ca nu o sa fac fata).
Multam~

Răspuns Câştigător
| Matt24 a răspuns:

Da,du-te.O sa inveti sa faci fata, mergi acolo sa inveti nu sa predai.Eu zic sa mergi la un liceu foarte bun la ce medie de admitere ai, cu cat mai bun cu atat mai mult ai sansa sa te dezvolti mai bine ca persoana.Gandeste-te ca daca mergi la un liceu foarte bun unde copii invata bine, vei fi tentata sa inveti si tu, sa nu te lasi la ei si astfel vei avea motivatia necesara sa fii buna.In schimb, la un liceu mai slab unde nu toti vor sa invete, nu vei fii asa motivata.

4 răspunsuri:
| ElenaSA a răspuns:

Conteaza media, dar e nevoie sa te gandesti si prin ce zona sa fie acele licee.

| HappyBiscuit explică (pentru ElenaSA):

O sa stau in Bucuresti in timpul scolii, deci nu prea conteaza.

| ElenaSA a răspuns (pentru HappyBiscuit):

Bucurestiul este mare. Poti face dintr-o zona in alta cat faci din Bucuresti inspre localitatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poti sa te duci in Lazar, Sincai (eu acolo as vrea ), Tudor Vianu, George Cosbuc (acolo ai bilingv), Spiru Haret thinking