| KimHyeSeok a întrebat:

Buna am trecut clasa a 6-a si nu demult am pierdut niste caiete de Bilogie, si acum nu prea am de pe ce invatat pentru testul initial. Imi puteti da niste site-uri cu lectii pe care sigur sunt in test si importante? :3

DAU FUNDA + VOT!

Multumesc! :3

4 răspunsuri:
| OoKidaLoveoO a răspuns:

De cand se da test initial la biologie? Stiu bine ca se da numa la romana si la mate. Oricum nu se trec eu am luat 5 la testul initial la mate si 7 la romana si nu o trecut nimic in catalog.Acum trec si eu intr-a 6a da mai multe prietene utilizeaza contul asta, de aceea suntem on toata ziua.
Teo.

| LivingLouder a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

Se da acum in clasa a 6-a

| Mwha a răspuns (pentru OoKidaLoveoO):

@OoKidaLoveoO Ce coincidenta. Si eu stiam ca se da doar la Romana si mate.
@KimHyeSeok. Keep calm. Evaluarea initiala este doar pentru a verifica cunostintele ramase dupa vacanta, adica cat de mult te-ai prostit sau daca te-ai mai desteptat. Este un test de evaluare a cunostintelor, deci ar trebui sa nu-ti fie frica. Si totusi, ai putea sa ceri caietul unei prietene sau puteti invata amandoua, e imposibil sa nu ai telefonul unei colege din clasa. Succes! Si nu te stresa prea mult! Pa!

| TomaKa1900 a răspuns:

E INITIAL.adica daca il dai poti lua si 3 si nu patesti nimic....Acum depinde de profesori daca ti-l trece pe catalog...Cauta pe Atot-Stiutorul Google lectii biologie cls VI