| SElenaAlina a întrebat:

Anul acesta as vrea sa ma inscriu la facultatea de geografie, la zi (fara plata). Doar ca am o problema...eu nu locuesc in Romania.
As vrea sa stiu, dintre acele persoane care frecventeaza o astfel de facultate la zi, fara plata este posibil sa vii doar la examene si in acelasi timp sa iti pastrezi si locul la buget.
Aveti astfel de colegi care vin doar la examene desi forma de invatamant este la zi?

4 răspunsuri:
| zdrangoi a răspuns:

Exclus!
Trebuie sa ai frecventa cat de cat.
Doar esti la cursuri "de zi" nu la "fara frecventa".

| KaterinaРомановский a răspuns:

Nu se poate, pentru că tu la zi trebuie să ai prezență și activitate la seminarii, altfel nu poți intra în examene sau intri și le pici. Dacă nu locuiești în Ro, alege o facultate la distanță.

| SElenaAlina explică (pentru KaterinaРомановский):

Am inteles.Din pacate la distanta nu se poate intra la buget sad

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru SElenaAlina):

Așa este....doar la taxă.

Întrebări recente