| AlexMaftei2001 a întrebat:

Salut.Vreau sa ma inscriu la facultate la invatamant la distanta la Bucuresti, eu sunt din Bacau.Cat dureaza sesiunea si cam la cat timp trebuie sa te prezinti la cursuri? As vrea sa fac Facultatea de Geografie dar e problema de cazare...

1 răspuns:
| RobertMoon a răspuns:

Salut. Dacă ai notă bună de admitere cel mai bine este sa te înscri la o facultate la zi și să intri la buget, adică să nu plătești, iar despre cazare te poți caza la cămin că nu este atât de scump, partea nașpa aici este că trebuie să faci mereu rost de mâncare și să te descurci singur cu spălatul etc. Dacă faci facultate la fără frecvență sau la distanță este un mare fâș pentru că dacă vrei să te angajezi și vede patronul că ai făcut facultate din an în paste nu te ia în seamă, poate doar daca ai noroc. Eu zic sa cauți o facultate mai bună pentru că geografia nu este ceva căutat, doar daca vrei sa te faci profesor merge. De exemplu sunt multe facultăți la Universitatea de științe agronomice și medicină veterinară din București (USAMV) unde are și cămin, iar mediile de admitere la buget sunt mici gen intri și cu 7 la buget la unele, chiar și cu 6.80 etc și îți rămâne de platit căminul, acum tu știi eu ți-am dat o sugestie happy