| Maria_Ana_1996_XN6a a întrebat:

Bună, as avea o intrebare daca am 3 ore pe saptamana engleza si eu am doar 2 note +teza si am lipsit din motive medicale oare imi poate incheia media?

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Nu o sa-ti incheie media numai cu 2 note, trebuie sa ai cel putin 3, conform Regulamentului-cadru, aprobat prin Ordinul MENCS nr. 5079/2016, citez:
"(4)Numărul de calificative/note acordate semestrial fiecărui elev, la fiecare disciplină de studiu, exclusiv nota de la lucrarea scrisă semestrială (teză), trebuie să fie cel puţin egal cu numărul săptămânal de ore de curs prevăzut în planul de învăţământ. Fac excepţie disciplinele cu o oră de curs pe săptămână, la care numărul minim de calificative/note este de două."
Daca nu te prezinti la ore, ca sa poti fi ascultat inca o data, vei fi amanat si va trebui sa sustii un examen.

1 răspuns: