| pisi21 a întrebat:

Buna as dori sa stiu si eu daca am cele X clase si pe a-XI-a nu am mai terminato la profesionala i in ce domeniu m-as putea angaja.Sau as putea sa imi reiau studiile in alta tara straina cum ar fi Germania.

1 răspuns:
| Caro34 a răspuns:

In viata asta totul se poate, daca vrei cu adevarat! Poti lucra oriunde, dar vei avea un salariu pana in 1000 lei. Aici mai depinde si de angajatori fiindca la unii se specifica ca vor diploma de bac, altii te iau fara asa ceva. De ce nu vrei sa-ti termini scoala in tara si sa ai diploma? In Germania, vei face scoala in germana si nu stiu de te vei putea descurca ca in tara ta! Eu stiu germana destul de bine, dar parca nu m-as incumeta sa fac scoala in Germania! Daca crezi ca te descurci si sa nu te faci de cacao, atunci alege o scoala si mergi si intreaba ce iti trebuie pentru a te inscrie si a termina! Mult noroc!