| Ezekre a întrebat:

Salutare, am 23 de ani și m-am lăsat de școală în clasa a 10 a, practic am absolvit doar 9 clase. Și vreau sa va spun ca nu aveți idee cât de rău îmi pare și acum sunt captiv în gânduri/depresie. Mi-am dat seama ca e necesar sa ai niște studii superioare și sunt nemulțumit cu cultura mea generala zilnica. As dori sa îmi reiau studiile dar nu știu de unde sa încep sau ce sa învăț în timpul meu liber ca să remediez situația. Oare aveți vreo idee cum sa îmi continui studiile și cum (asta contează cel mai mult) si ce as putea sa învăț de-acasă? Mulțumesc

2 răspunsuri:
| Donsavas a răspuns:

Poti merge la seral si sa înveți în particular pentru bac. Depresia e o boala ce se trateaza psihoterapeutic si medicamentos cu recomandare de la un psihiatru!

| Ezekre explică (pentru Donsavas):

Da, asta o sa fac din septembrie, dar oare pana atunci și vreo idee ce as putea sa învăț/citesc ca să umplu un pic din gol? Mulțumesc pentru răspuns, chiar contează pentru mine.