| GoBackInFuture a întrebat:

As vrea daca se poate sa cer niste informatii legate de vesnica intrebare "La ce facultate dau!?". In primul rand, mie imi place informatica si matematica, cu fizica ma descurc si acolo putin (imi place electricitatea) insa nu la fel ca la primele doua. Sunt clasa a 11-a si mai am un an si dau bacu. Vreau sa stiu:
1. Daca facultatea de telecomunicatii din cadrul Politehnici este buna? (si daca nu, alte recomandari)
2.La ce trebuie sa ma pregatesc in mod special si ce trebuie sa stiu mai exact pentru examenu de admitere?
3.Ce pondere are bacu si examenu de admitere?
Bonus, daca mai aveti si niste informatii despre colegi si profesori si cum e programul in general acolo.
Va multumesc mult si sper ca nu am scris foarte mult!

2 răspunsuri:
| dragos120 a răspuns:

Daca te hotarasi sa dai la Facultatea de Fizica din Magurele sa ma cauti (Bogdan Dragos), caci acolo vreau sa dau si eu si n-am prieteni aici.