| avalanche a întrebat:

Buna as vrea niste propuneri de proiecte, pina acum am facut urmatoarele proiecte:doneaza o carte, ajuta un batrin si atit... celor mai interesante proiecte ii ofer funda.Multumesc

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Ca sa ajuti pe cineva, mai intai trebuie sa-i intelegi nevoile.Din pacate, nu am vazut proiecte institutionalizate care sa nu mearga pe profit. Din pacate. Iar cele individuale sunt deseori meschine. Daca vrei cu adevarat sa ajuti pe cineva, nici macar nu pui intrebarea de 'vreun proiect'!
Ajuti, unde simti ca e nevoia, si gata. Nu te stie nici vantul, nici pamantul.Nimeni nu are nevoie de 'ajutorul ' nimanui. Nu asa cum propui.Intai gandeste-te, cum ti-ar place tu sa fii ajutat! Daca Tu nu ai nevoie de ajutor, sigur nimenea nu are nevoie de ajutorul tau. Think aboat!

1 răspuns:
| persseuss a răspuns:

Da de pomana de mancare ca tot e pastele la cei nevoiasi, la cei saraci, ce ai si tu asta ofera le si lor, chiar si haine.
in autobuz sau alt mijloc de transport in comun ofera locul cuiva mai batran
ajuta ti parintii la treburile casnice

| oprescudorin11 a răspuns (pentru persseuss):

Ca sa ajuti pe cineva, mai intai trebuie sa-i intelegi nevoile.Din pacate, nu am vazut proiecte institutionalizate care sa nu mearga pe profit. Din pacate. Iar cele individuale sunt deseori meschine. Daca vrei cu adevarat sa ajuti pe cineva, nici macar nu pui intrebarea de 'vreun proiect'!
Ajuti, unde simti ca e nevoia, si gata. Nu te stie nici vantul, nici pamantul.Nimeni nu are nevoie de 'ajutorul ' nimanui. Nu asa cum propui.Intai gandeste-te, cum ti-ar place tu sa fii ajutat! Daca Tu nu ai nevoie de ajutor, sigur nimenea nu are nevoie de ajutorul tau. Think aboat!