| ipariloti a întrebat:

as vrea sa ma indrept spre o meserie, anume marinar. Spre ce liceu trebuie sa ma indrept?

Răspuns Câştigător
| OaKi12 a răspuns:

Liceul de marina din Constanta. Te rog funda;]

4 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Navrom

| gabriella85 a răspuns:

Liceul militar! dupa terminarea liceului, optezi pentru cariera de militar propriu-zisa. felicitari, este o meserie frumoasa

| cLeILa a răspuns:

Bună.
Poți face liceul de marină pentru început.
http://www.time4news.ro/tags/marinari/
http://fmc.anmb.ro/
Succes.
Pa, pa. funditaaa plzz.liceul de marina pur si simplu este in costanta

| Darkmind a răspuns:

Liceul militar e impartit in mai multe aripi.
De ex:infanterie marina si tot asa...
Daca vrei sa dai acolo iti faci o fisa speciala pentru admitere separata de cea computerizata de la scoli.
Pentru mai multe detalii du-te la centrul zonal din orasul tau.
Eu am dat la infanterie.
Sunt trei probe 4 cu interviu; sportiva shihologicu si proba scrisa.La marina nu stiu ce probe sunt da interesazate bafta.