| Andreea_8588 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu unde poti sa te angajezi dupa ce termini o facultate de farmacie sau de biochimei, si daca imi puteti spune cam cat este platit un farmacis sau un biochimist...as mai vrea si sfaturi deoarece nu stiu ce sa aleg dintre acestea doua.(Mentionez ca amandoua imi plac)

Răspuns Câştigător
| luciana200972 a răspuns:

La noi in Romania este foarte dificil sa prinzi un post bun daca nu ai "pile si cunostinte", ca biochimist poti lucra si in industria alimentara sau cosmetica de ex, dar totul tine de sansa de a prinde un asemenea post, cat despre salariul farmacistilor, nu este prea mare la inceput, maxim 1500 lei in farmaciile mari, private. pup