Întrebare recomandată | Aleexaandra a întrebat:

Am absolvit liceul si trebuie sa aleg intre 3 domenii de la facultate: Ingineria mediului, inginerie chimica sau protectia consumatorului si a mediului..si nu stiu ce sa aleg, imi plac toate! Puteti sa-mi dati niste sfaturi? multumesc.

8 răspunsuri:
mira
| mira a răspuns:

Ingineria chimica este cea mai serioasa.

| Aleexaandra explică (pentru mira):

Ingineria chimica ar fi cam mult pentru mine ..nu ca nu mi-ar placea s-o invat, dar nu vreau s-o dau in bara.

| deliqventa13 a răspuns:

Cred ca Ingineria mediului este cea mai placuta si se castiga si bine.Plus ca este un job de viitor.

| timeOUT a răspuns:

Ingineria mediului, este un domeniu care areo expansiune uriasa in decurs de cativa ani, si cine stie poate o sa fie de top, ca IT'ul

| Aleexaandra explică:

Faza e ca facultatea cu Protectia consumatorului si a mediului nu prea imi place si nu e prea cunoscuta. Iar Ingineria chimica ar fi cam mult pentru mine dat fiind ca nu am mai facut chimie si fizica de 2 ani...De-aia am ajuns la concluzia ca ar fi mai bine pentru mine la Ingineria mediului, nu stiu ce voi face pana la urma, dar multumesc pentru sfaturi happy

| TheLittleBadGirl a răspuns:

Daca as fii in locul tau as alege Protectia consumatorului si a mediului. Se castiga bine si este un job destul de placut.

| ILikeBlackChocolate a răspuns:

Buna! Daca as fi in locul tau,as alege protectia consumatorului si a mediului, pentru ca ma atrage indeosebi natura si tot ce tine de ea big grin. Si in acest fel, ai grija de doua lucruri, de natura si de alimentele noastre.
Doar o parere, but is your choicewinking
Sau te poti axa pe ce iti ofera mai multe avantaje thinking
Sper ca te-am ajutat intr-un fel sa te orientezi big grin.

| MaryCM a răspuns:

Gandeste-te bine in care din cele 3 te-ai vedea profesand, care mediu ar fi mai ambiant pentru tine, unde simti tu ca ai putea progresa... Noi nu putem alege in locul tau pentru ca tu stii mai bine ca oricine ce ti se potriveste. Gandeste-te care ti se pare mai interesanta, mai profitabila, mai pe placul tau si alege. Mult noroc!