| Kirby a întrebat:

As vrea titlurile unor carti pe care sa le pot citi(am 12 ani). Pana acum am citit tot ce se poate.
P. S:Nu imi dati romane dce dragoste please.

Răspuns Câştigător
| RaluuX a răspuns:

Buna! Pai daca zici ca iti place sa citesti iti recomand:,, La Rascruce de vanturi"de Emily Bronte, sau poti citi un roman de aventurahappyde 440 de paginihappye cam mult dar...romanul se numeste:,, Palatul Rasului" Aventurile lui Miles Miercuri!happye destul d interesanthappyFundaa!?

10 răspunsuri:
| CartideCitit a răspuns:

O colectie de carti bune gasesti aici : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Bune . Sau de aventura : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Aventura ; mistere : http://www.cartidecitit.ro/Carti-Mistere . Citeste recenziile si alege-ti cartile preferate. Lectura placuta !

| Saya a răspuns:

Romanele scriitoarei Anne Rice sunt f bune daca mergi pe partea mai para.

| ZvT a răspuns:

Du-te la biblioteca si iti spune doamna bibliotecara daca e draguta si amabila cu tine. Eu asa faceam cand eram de varsta ta. Daca nu vrea, cere carti scrise de Jules Verne.

| Hirako a răspuns:

"Viata pe un peron" de Octavian Paler si "Scafandrul si Fluturele" de Jean-Dominique Baobi sunt singurele carti care merita citite.Dar nu cred ca esti destul de matur/a.Mai asteapta vreo 3-4 ani ^^

| BeyonceFan a răspuns:

Pai poti citi:
-Ciresarii volumul 1
-Ciresarii volumul 2
-Ciresarii volumul 3
-Ciresarii volumul 4
-Ciresarii volumul 5
-Fascinatie de Melissa Marr
-Obsesie de Melissa Marr
-Micutele mincinoase de Sara Shepard
-Micutele mincinoase-Impecabil de Sara shepard
-Micutele mincinoase-Perfect de Sara Shepard
-Colt Alb de Jack London
-Invocarea de kelley armstrong
-Revelatia de kelley armstrong
-Rafuiala de kelley armstrong
Sper ca te-am ajutat si lectura placuta!

| ands a răspuns:

Legende mitologice. Mie mi-au prins binewinking

| Kirby explică:

La Jules Verne nu ma bag deoarece imi da dureri de cap.Colt Alb,Gulliver, Ion Creanga, Recreatia mare si Mitologia le-am citit.Va multumesc foarte mult pentru raspunsuri.

| girlgirl a răspuns:

Ai citit Ciresarii de Constantin Chirita
La rascruce de vanturi de Emily Bronte
Elevul Dima dintra saptea de MIHAIL DRUMES
Cei trei muschetari?
Jules Verne?

| 3ma a răspuns:

Jack London- Colt Alb
Mihail Sadoveanu-Baltagul
Jonathan Swift- Calatoriile lui Guliver
Lecturile copilariei
Mark Twain- Aventurile lui Tom Sawyer
Mircea Santimbreanu - Recreatia mare
Iar daca vrei ceva care o sa te ajute la scoala, incepe sa citesti operele lui Ion Creanga, comediile lui Ion Luca Caragiale si basmele lui Ioan Slavici. [funda?big grin]

| meletia a răspuns:

Cauta autorii: Jules Verne, Jack London, Mark Twain... poti citi si Ciresarii de Constantin Chirita.