| InnaArkane a întrebat:

aveti idee cam la ce ora se vor afisa rezultatele contestatiilor de la evaluarea nationala? Stiu ca se afiseaza azi dar nu stiu la ce ora, iar eu stau departe de scoala si nu imi vine sa ma duc acolo degeaba...

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai precizat din ce judeţ eşti...

Primele rezultate au apărut vineri 27 iunie 2014, dar s-au afişat DOAR la şcoli ( NU pe net )!

Eventual, este posibil ca rezultatele să se afişeze şi pe pagina web a şcolii respective ( dacă are aşa ceva )...

Pe net se publică listele finale, DUPĂ Contestaţii - afişarea lor se face, într-o primă etapă, pe site-urile ISJ!

Apoi, în perioada 1-5 iulie ( sau chiar mai târziu ) se afişează listele finale şi pe edu.ro, la linkul :
http://admitere. edu.ro/2014/

Spre exemplu, anul trecut, pe edu.ro listele s-au publicat DOAR în 5 iulie - vezi linkul :
http://static.admitere. edu.ro/2013/

Iar anul acesta, spre exemplu, ISJ Arad a publicat listele chiar din 27 iunie, iar la Cluj & Bihor s-au afişat ieri 01 iulie...

Toate cele bune.

| bursuc001 a răspuns (pentru bursuc001):

Bună!

În SFÂRŞIT, s-au afişat rezultatele pe edu.ro - vezi linkul oficial :
http://prep-adm.cloudapp.net/DefaultI.aspx

Toate cele bune.

4 răspunsuri:
| LSMM a răspuns:

Pe edu.ro se afișează, până în ora 16.00. Mai dă câte un refresh la pagină din când în când, vor fi afișate sigur acolo.

| Robieski a răspuns:

Pai cauta pe net...trebuie sa se fi afisat deja... eu am aflat de la directoarea mea deja nota dupa contestatie happy

| InnaArkane explică (pentru Robieski):

Am cautat si nu am gasit nimic, banuiesc ca pe Edu.ro s-ar fi afisat...