| Sakura_9140 a întrebat:

Azi la scoala profesoara de matematica nu a venit si cum era ultima ora am plecat cu o prietena la un muzeu din apropierea scolii, 3 sferturi din clasa au plecat. Diriginta ne-a chemat pe toti inapoi la scoala si a spus ca ne scade nora la purtare si ca ne trece o absenta nemotivabila. vi se pare corect?

6 răspunsuri:
| JustBeEvil a răspuns:

Pai ar fi corect din moment ce ati plecat de la scoala fara acordul unui/unei profesor/oare

| Speedo a răspuns:

Pai ar cam fi corect. Si din astfel de motive exista diriginte, care raspunde de clasa voastra. Daca nu venea profesoara trebuia sa mergeti la diriginta si sa-i spuneti situatia

| LuisEdward a răspuns:

Da mi se pare corect

| Dizzy a răspuns:

Depinde in ce clasa esti.

| andreeap a răspuns:

Pai mi se pare corect, insa nota la purtare se scade doar la 10 absente nemotivate happy

| putzoc a răspuns:

Mda...asta inseamna ca nu ii dracu de la scoala mea atat de negrupe cum pare laughing la unii profesori daca le zic ca plec la o cafea cu o colega sau cu cineva si o sa intazi 5-10 min nu au o problema cu asta chair daca ajung sa intarzii chiar si 50 de minute laughing
PS: mentionez ca nu ma pun absent pentru astahee hee